ערגול וכיפוף

ארט מפעלי מתכת מובילה בערגול צינורות החל מ-"1/2 ועד "12, ערגול פרופילים מכל הסוגים במידות שונות, ערגולי פחים מכל הסוגי הפלדה, נירוסטה, אלומיניום, נחושת.

ארט מפעלי מתכת - ערגול צינורות ופחים

החברה בעלת מספר מערגלות הידראוליות בעלות כושר ערגול פחים מ-2 מ"מ ועד 40 מ"מ וכן מערגלות לפרופילים וצינורות בעלות ציר 200 מ"מ. בנוסף, לחברה מערגלת פחים גדולה באורך 3100 מ"מ בעלת 4 גלילים בקוטר 430 מ"מ לייצור גלילים מפחים עבים וארוכים במיוחד. החברה מייצרת צינורות בקטרים גדולים ומעברים (קונוסים) אקצנטריים וקונצנטריים בכל המידות עד עובי 25 מ"מ, ארובות ותופים. כמו כן, החברה מתמחה בייצור טבעות לחריטה לפי הזמנת הלקוח ודרישתו לעובי החומר, קוטר, אורך, ריתוך וקליברציה מכל סוגי המתכות.

מהו תהליך הערגול

ערגול הוא תהליך עיבוד של מתכת וחומרים אחרים. בתהליך הערגול עוברים חומרים כגון מתכת, פלסטיק, נייר וזכוכית דרך שני גלגלים או יותר של מתכת. בפשטותה, משמשת טכניקת הערגול לעיצוב צורתו של החלק ולשינוי תכונותיו המכאניות. בעת הערגול מופעלים על המתכת או על כל חומר אחר תנאי לחיצה גבוהים מאוד ומאמצי גזירה שטחיים הנובעים מן החיכוך הנוצר בין המתכת לבין הגלגלים. בעקבות התהליך קטן עובי החומר, אורכו גדל והרוחב נשאר קבוע.

התוצר הסופי של הערגול הוא יריעה דקה בעובי שאינו עולה על שלושה מילימטר או לוחית שאינה עבה יותר משלושה מילימטר. באמצעות הערגול ניתן לייצר מוטות, צינורות, לוחות, פחים, סרטים ועוד. הצורות השונות שאנו מציירים בתהליך מתקבלות על פי צורתם של גלגלים.

ניתן להבדיל בין ערגול חם לערגול קר. בערגול חם מחממים את החומר לטמפרטורה של ה 0.45T ומערגלים אותו בגלילים חמים או קרים. ערגול קר משתמש לקבלת תוצר סופי שבהם יש לשבח את טיב השטח של המוצר ודיוק עובי מקסימאלי.

צינורות פלדה, צינורות אלומיניום וצינורות נירוסטה: מה חשוב לדעת על השוני וההבדל

צינורות פלדה נמצאים סביבנו כל הזמן, החל מהצינורות שדרכם מועברים המים לברזים כלה בעמודי תמיכה. שימושים נוספים לצינורות הפלדה הם העברת גז, מי קולחין ודלק. ישנן חברות שמייצרות צינורות ואביזרים מפלדה שמצופים מבפנים ועטופים מבחוץ וזאת כדי למנוע קורוזיה והחלדה. לצינורות הפלדה גדלים שונים ועובי שונה ומסוגים שונים כמו סקדיול 10 וסקדיול 40. כך שהם מותאמים לכל שימוש וזמינים מאוד לרכישה עבור חברות.

בדומה לצינורות פלדה גם צינורות נירוסטה, גם לצינורות אלומיניום שימושים שונים, קטרים וסוגים שונים. צינורות אלומיניום משמשים לאחסון גז כמו המטפים לכיבוי אש וכן ליצירת גדרות ועמודים כמו עמודי הרמזורים והתמרורים. את צינורות אלומיניום ניתן לרכוש גם בצורת גלילים או בעיבודו ללוחיות.

חשוב לדעת!
לצינורות האלומיניום עמידות מסוימת ללחות ובניגוד לצינורות הפלדה, צינורות האלומיניום קלים יותר וזולים יותר.
צינורות האלומיניום עשויים מחומר האנליד (Annealed).

צינורות נירוסטה משמשים את התעשייה הכבדה, התעשייה האווירית ומשמשים גם לפרזול. ניתן למצוא את צינורות נירוסטה כמעט בכל מפעל ואפילו בכל בית. צינורות נירוסטה קלים מאוד, ונוחים ויעילים ביותר לשימוש מכיוון שהם עשויים מפלדת אל חלד ואינם מתכלים. גם לצינורות נירוסטה סוגים שונים וניתן לרכוש אותם בגדלים שונים בעוביים שונים על פי הצורך והשימוש. בדומה לצינורות אלומיניום, גם עלותם של צינורות נירוסטה נמוכה ומשום כך הם נפוצים מאוד בשימושם.